Wypadki drogowe – KIEROWCA
Kierowca może dochodzić roszczeń odszkodowawczych z tytułu strat i obrażeń, jeśli ktoś inny był winny wypadku. Najczęściej jest to inny kierowca, chociaż w niektórych okolicznościach wypadek mógł być spowodowany niedbałym działaniem innej strony. Na przykład, jeśli drogi nie zostały zabrudzone w taki sposób, że pozostały oblodzone i były w niebezpiecznym stanie, roszczenie odszkodowawcze może zostać wniesione przeciwko stronie odpowiedzialnej za utrzymanie dróg. Gdyby w wypadku uczestniczył pieszy lub rowerzysta, który później okazał się winny, roszczenie o odszkodowanie z tytułu obrażeń ciała może być dochodzone, nawet jeśli strona dopuszczająca się naruszenia może nie posiadać odpowiedniej ochrony ubezpieczeniowej. Jednak w tych okolicznościach możemy doradzić, że nie warto wnosić takich roszczeń odszkodowawczych.
Wypadki drogowe – PASAŻER
Pasażer, który uczestniczył w wypadku w prawie wszystkich okolicznościach, może dochodzić roszczeń o odszkodowanie z tytułu obrażeń ciała w przypadku odniesionych obrażeń. Pasażerowie są ogólnie uważani za nienagannych ofiar, którzy ponieśli straty w wyniku zaniedbania kogoś innego. Nieprzestrzeganie przepisów dotyczących noszenia pasów bezpieczeństwa może jednak wpłynąć na poziom szkód uzyskanych w ramach każdej nagrody.
Wypadki drogowe – CYKLISTA
Jeśli rowerzysta bierze udział w wypadku, w którym wina ponosi osoba trzecia, roszczenia odszkodowawcze mogą być dochodzone od strony trzeciej, która popełniła błąd. Oprócz uzyskania odszkodowania za obrażenia, możesz również być w stanie odzyskać straty związane z uszkodzeniem roweru i odzieży, a także utratę zarobków, wnosząc roszczenie o odszkodowanie z tytułu obrażeń ciała.
Wypadki drogowe – PIESZYCH
Pieszy może być w stanie odzyskać odszkodowanie poprzez roszczenie o odszkodowanie za obrażenia ciała, jeżeli może wykazać, że obrażenia zostały spowodowane w całości lub w części przez osobę trzecią. Jeśli jako pieszy biorący udział w wypadku jesteś częściowo pociągnięty do winy, nadal możesz mieć prawo do pewnego poziomu odszkodowania. Grupa ds. Roszczeń z przyjemnością doradzi w sprawie wszelkich roszczeń odszkodowawczych.
Wypadki drogowe – ZAWIERAJĄCE ZWIERZĘTA
Niestety zwierzęta, które zbaczają na drogę, mogą powodować wypadki. Właściciele zwierząt gospodarskich, takich jak bydło lub konie, są zobowiązani do bezpieczeństwa użytkowników dróg poprzez utrzymanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa w stosunku do ich zwierząt gospodarskich. Jeżeli można wykazać, że właściciel zwierzęcia biorącego udział w wypadku zaniedbał swój obowiązek zapewnienia bezpiecznego środowiska dla użytkowników dróg, można wnieść przeciwko nim roszczenia odszkodowawcze.
WYPADEK W MIEJSCU PRACY
Jeśli uczestniczysz w wypadku przy pracy, przed dochodzeniem roszczenia odszkodowawczego będziesz musiał wykazać, że Twoje obrażenia powstały w wyniku zaniedbania pracodawcy. Twój pracodawca jest również odpowiedzialny za działania kolegów z pracy, którzy powodują wypadki z obrażeniami. Pamiętaj, że masz obowiązek poinformować swojego pracodawcę o wszelkich wypadkach, które miały miejsce podczas pracy. Informacje te powinny być odpowiednio zapisane w książce wypadków. Pamiętaj, że twój pracodawca nie może rozwiązać stosunku pracy, jeśli wystąpisz z roszczeniem o odszkodowanie. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub wątpliwości, zalecamy niezwłoczne skonsultowanie się z nami.
CHOROBY W PRACY
Środowisko pracy może wpływać na ludzi, powodując w rezultacie choroby. Chociaż choroby te mogą nie być widoczne, objawy mogą rozwinąć się znacznie później. Chociaż ogólnie rzecz biorąc, roszczenie o odszkodowanie za szkody osobowe musi zostać wydane w ciągu trzech lat od daty przyczyny obrażeń lub choroby, termin ten może zostać przedłużony, jeśli nie będziesz wiedział o przyczynie swoich objawów do pewnego czasu. podejrzewasz, że twoje objawy są związane z obrażeniami w miejscu pracy, skontaktuj się z nami jak najszybciej.
MASZYNY W PRACY
Istnieje wiele czynników, które przyczyniają się do wypadków z udziałem maszyn w miejscu pracy, które mogą prowadzić do uzasadnionego roszczenia odszkodowawczego. Na przykład może to źle utrzymany sprzęt lub źle wyszkolony personel. Niezależnie od tego, jaki był wypadek, skonsultuj się z nami i chętnie Ci doradzimy.
PODNOSZENIE W PRACY
Jeśli doznałeś obrażeń w wyniku podnoszenia podczas pracy, przyczyną może być to, że pracodawca nie zapewnił odpowiedniego przeszkolenia lub odpowiedniego sprzętu do obsługi ręcznej. Twój pracodawca ma obowiązek zapewnić, aby miejsce pracy było bezpieczne i wolne od zagrożeń. Niestety wiele razy jest to przedmiotem sporu, jednak jeśli zdecydujesz się złożyć roszczenie o odszkodowanie, zgłoś się po poradę eksperta.
Poślizgnięcia i upadki przy pracy
Jeśli nie byłeś odpowiedzialny za obrażenia odniesione w wyniku poślizgnięcia lub upadku w pracy, być może przyczyną wypadku był brak zgodności pracodawcy z obowiązującymi normami bezpieczeństwa w odniesieniu do zagrożeń w miejscu pracy. W takim przypadku możesz wystąpić z roszczeniem o odszkodowanie za szkody na osobie. Pracodawca ma obowiązek zapewnić, aby miejsce pracy było bezpieczne i wolne od zagrożeń.
MIEJSCE PUBLICZNE
Właściciele gruntów i / lub nieruchomości mają obowiązek zapewnić bezpieczeństwo wszystkim odwiedzającym. W większości przypadków będzie obowiązywała ochrona ubezpieczeniowa, aby zapewnić, że strona poszkodowana będzie mogła dochodzić roszczenia odszkodowawczego w przypadku wystąpienia szkody.
PASKI, WYCIECZKI I UPADKI
Jeśli twój wypadek został spowodowany przez wadę ścieżki lub chodnika, na przykład przeszkodę lub dziurę, możesz wystąpić z roszczeniem odszkodowawczym przeciwko osobom odpowiedzialnym za utrzymanie ścieżki lub chodnika.
Chociaż poślizgnięcia i upadki często mogą być przyczyną najbardziej bolesnych obrażeń, jeśli do pewnego stopnia jesteś odpowiedzialny za spowodowanie obrażeń, jest mało prawdopodobne, abyś mógł wystąpić z roszczeniem o odszkodowanie.
SKLEPY, SKLEPY I RESTAURACJE
Właściciele i kierownicy sklepów są zobowiązani do zapewnienia, że ich pomieszczenia są wolne od ryzyka poślizgnięcia. Jeśli podłoga jest mokra, czy to po ostatnim rozlaniu, czy po czyszczeniu, należy postawić znaki ostrzegające klientów i odwiedzających o zagrożeniu. Jeśli doznałeś wypadku w lokalnym supermarkecie lub centrum handlowym, możesz być uprawniony do dochodzenia roszczenia odszkodowawczego
ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA PRODUKT – WADLIWE TOWARY
Są to przypadki wynikające z sytuacji, w której produkty są wadliwe i powodują obrażenia w wyniku wada. Jeśli doznałeś obrażeń w wyniku zakupu standardowego produktu konsumpcyjnego, który jest wadliwy, możesz wystąpić z roszczeniem odszkodowawczym od producenta / dostawcy, a także od osób / firm, przez które towary mogły przejść.
INNE WYPADKI
Kategoria ta obejmie przypadki niewymienione powyżej. Na przykład przypadki kontuzji sportowych, w których kontuzja występuje „na boisku” z powodu lekkomyślnych działań przeciwnika lub braku zastosowania przez sędziego zasad gry w sposób, w jaki należy je zastosować. Doradzimy w sprawie wszelkich wątpliwości lub zapytań dotyczących zgłaszania roszczeń odszkodowawczych