Carrière en comptabilité et finance

0
659

Możliwości kariery w księgowości i finansach są nieograniczone. Dzieje się tak dlatego, że jeśli masz przy sobie licencję CA lub CPA, możesz pracować dla dużej firmy, która ma biura zarówno tutaj, jak i za granicą. Biorąc pod uwagę, że każda firma potrzebuje takich, znalezienie pracy nie będzie trudne.

Niektóre rzeczy, do których możesz się dostać, to aktuariusze, audyty, bankowość, rachunkowość księgowa, finanse przedsiębiorstw, windykacja przedsiębiorstw, maklerstwo i zarządzanie podatkami.

Jeden raport pokazuje, że perspektywy zatrudnienia dla tych specjalistów są dość wysokie w ciągu ostatnich 5 lat i oczekuje się, że będzie to trwało do 2010 roku. Będziesz również dobrze wynagrodzony z dobrą pensją, ale długie godziny przyjeżdżają na terytorium, szczególnie gdy firmy i osoby prywatne mają złożyć swoje podatki dochodowe i pod koniec roku budżetowego.

Aby dać Ci wyobrażenie, nowo ocenione osoby pracujące w bankach zarabiają od 35 000 do 50 000 USD rocznie, a menedżerowie finansowi zarabiają prawie dwukrotnie więcej. Specjaliści, którzy wkrótce zostaną partnerami dla większych firm, zarabiają ponad 100 000 USD.

Ale aby uzyskać wyższą pozycję, musisz także wrócić do szkoły. Większość ekspertów finansowych kontynuuje studia MBA po kilku latach w świecie korporacyjnym. Podczas gdy niektórzy wracają do swoich pracodawców, inni ubiegają się gdzie indziej.

Zanim zobaczysz się tam na górze, musisz pracować od dołu do góry. Podczas gdy niektórzy decydują się na duże na Wall Street, ty również możesz odnieść sukces, gdziekolwiek zdecydujesz się złożyć wniosek.

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest przeprowadzenie badań. Dzięki temu zrozumiesz, jak działają rzeczy i jak wiadomości w biznesie wpływają na przemysł, kraj i cały świat.

Jeśli chcesz zdobyć pracę, oprócz tego, że posiadasz wiedzę, musisz mieć już istniejące połączenia, aby otrzymać stanowisko zamiast kogoś innego. Oznacza to zbudowanie sieci ze szkoły, a następnie wykorzystanie jej na swoją korzyść.

Skojarzenie się z tymi, którzy dobrze sobie poradzili, może dać ci wskazówki, więc i ty możesz odnieść taki sam sukces jak oni.

Ale nie powinieneś czekać, aż skończysz studia, zanim zaczniesz szukać różnych możliwości kariery w księgowości i finansach. Najlepszym sposobem, aby postawić stopę w drzwiach, jest ubieganie się o stanowisko letnie lub staż, ponieważ większość firm zatrudnia tych, którzy pracowali z nimi na krótki okres czasu, w porównaniu z tymi, którzy przesłali swoje CV. Uwierz mi; masz już przewagę, ponieważ masz już pojęcie o wewnętrznym funkcjonowaniu firmy.

Na wypadek, gdyby firma, w której pracowałeś, nie ma obecnie otwarcia, powinieneś przygotować swoje CV i siebie na rozmowy z innymi firmami, które wykonują podobne czynności z tym, co robiłeś podczas stażu.

Przeciętny specjalista, który pracuje w księgowości lub finansach, odchodzi po 2 latach. Mogą ubiegać się o przeniesienie do innego działu lub znaleźć zatrudnienie zajmujące się czymś innym. Kiedy tak się dzieje, pojawiają się oferty pracy dla świeżych absolwentów, a także dla tych, którzy mają już doświadczenie w tej branży.

Rzeczywiście istnieją możliwości kariery w księgowości i finansach. Musisz tylko zbudować swoją sieć i ją zdobyć.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.